Wybór farby – na co zwrócić uwagę

Wiele osób zwraca uwagę tylko na kolor gdy kupuje farby. Kraków jest miastem, do którego często ludzie przyjeżdżają, żeby kupić farbę w wymarzonym przez siebie kolorze. Co prawda dzisiaj istnieje i inne sklepy internetowe z farbami. Jednak wiele osób cały czas woli kupować te produkty osobiście. W tym artykule pokażę Ci na co zwrócić uwagę oprócz koloru wybierając farby. Zaletą tych porad jest to, że nie musisz jechać specjalnie do Krakowa, lub dużego miasta, żeby móc ocenić parametry techniczne farb, ponieważ zawsze możesz je sprawdzić.

Kluczowe zagadnienia związane z farbami

  • Wydajność – określa jaką powierzchnię można jednym litrem farby. Trzeba pamiętać, że ostateczna wydajność może się różnić w zależności od podłoża jakie się maluje.
  • Czas schnięcia – podobnie jak w przypadku wydajności. Wpływ na to ile ostatecznie schnie farba mają warunki zewnętrzne. Te podane na opakowaniu są przeprowadzone w temperaturze 20 stopniu i przy 55% wilgotności powietrza.
  • Stopień połysku – określa jak dużo światła odbija się od powłoki. Farby, które procentowo odbijają więcej światła mogą dawać nawet efekt błyszczenia. Farby matowe natomiast odbijają światło w mniej niż 10%.
  • Lepkość – jest to parametr określający rzadkość farby. Jeżeli jest ona bardzo rzadka to musisz liczyć się z tym, że będzie chlapać, ponadto będzie ona mniej trwała.

To są najważniejsze parametry na jakieś musisz zwrócić uwagę wybierając farby. Kraków i inne duże miasta pod tym względem wygrywają z mniejszymi miejscowościami, ponieważ często można tu znaleźć sklepy, w których otrzymasz wiele rad dotyczących wyboru odpowiednich farb.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *