Jak drukarki 3D wpłynęły na prototypowanie?

Prototypowanie to jeden z najtrudniejszych etapów produkcji. Jest to etap, w którym dany projekt nie przynosi zysków, trzeba mieć więc źródła finansowania. Ponadto jest on często długi, a dodatkowo kosztowny. Dlatego cieszę się, że powstają rozwiązania łatwo dostępne, czyli wykorzystanie druku 3D w prototypowaniu.

Prototypowanie dzięki drukarkom 3D

Tworzenie prototypu wymaga dużego budżetu i zaangażowania specjalistów. Jednak jeżeli użyjesz druku 3D zamiast tradycyjnych metod tworzenia prototypów to możesz zaoszczędzić wiele pieniędzy. To z kolei pozwoli Ci przeznaczyć więcej czasu na marketing i sprzedaż produktów, albo po prostu będzie stanowiło zabezpieczenie finansowe dla twojej firmy.

Jeżeli działasz w branży, w której odbywa się proces prototypowania to powinieneś wykorzystać do tego technologię 3D, dzięki niej oszczędzisz:

  • Pieniądze – druk 3D jest jak wcześniej wspominałem tańszy.
  • Czas – proces drukowania 3D zajmuje znacznie mniej czasu.

Urządzenia do prototypowania w 3D są bardzo dokładne. To nie są zwykłe drukarki jakie spotkasz na filmach na YouTube, albo takie, które możesz kupić do swojego domu. Mówimy tutaj o urządzeniach, których dokładność wydruku sięga 0.1 milimetra!

Właśnie dlatego prototypowanie w 3D jest wykorzystywane również gdy mówimy o częściach wykorzystywanych w stacjach kosmicznych. Jeżeli z tej technologii korzystają międzynarodowe agencje kosmiczne, to z pewnością również i twoja firma może zrobić to bez obaw.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *