Czy projekty domów na wąską działkę muszą być brzydkie?

Większość osób ma względnie symetryczne podwórka. Oczywiście nie są one idealnym kwadratem, jednocześnie mimo to są dosyć szerokie. Co zrobić w przypadku gdy szukasz projektu domu na wąską działkę? Warto wtedy po prostu wybrać odpowiednią kategorię na stornie udostępniającą gotowe projekty domów takiej jak ta e-domy.

Wąska działka niczego nie przekreśla!

Wiele osób obawia się, że jak posiadają wąską działkę to mogą zapomnieć o posiadaniu ładnego domu. Jednak tak nie jest. Z resztą zobacz gotowe projekty domów na wąską działkę. Z pewnością znajdziesz tam wiele różnych projektów, które niczym nie ustępują projektom „normalnych” domów.

Żyjemy na szczęście w czasach ogromnych możliwości i projekty domów na wąską działkę również są bardzo dopracowane i bardzo ładne. W zależności od tego jak duży chcesz mieć dom może być on parterowy, lub piętrowy.

Częste rozwiązania w projektach domów na wąską działkę to właśnie dodanie dodatkowego piętra. Dzięki temu dom wygląda ładniej – zarówno na zewnątrz jak i w środku. Dlatego jeżeli posiadasz wąską działkę, to nie oznacza, że będziesz miał brzydki, albo niefunkcjonalny dom. Dzisiaj jest wiele projektów domów na wąską działkę, które spełnią wymagani nawet najbardziej wymagających użytkowników. Natomiast jeżeli nie znajdziesz żadnego gotowego projektu, który spełnia twoje oczekiwania to zawsze możesz skorzystać z oferty architekta.

On stworzy na twoje potrzeby projekt, który będzie idealnie odpowiadał na twoje oczekiwania. Jednocześnie najpierw radzę Ci poszukać gotowych projektów na wąską działkę. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że znajdziesz wśród nich projekt, który zaspokoi twoje potrzeby. W takiej sytuacji zaoszczędzisz wiele pieniędzy, ponieważ w większości przypadków gotowe projekty są znacznie tańsze niż korzystanie z usług architekta.

Mam nadzieję, że uspokoiłem Ciebie i przekonałem do tego, że projekty domów na wąską działkę, mogą być równie piękne co inne projekty.

Gotowy projekt domu na wąską działkę (projekty domów na wąską działkę)

Polacy coraz chętniej wybierają gotowe projekty domów. Jest to rozwiązanie tańsze niż korzystanie z usług architekta, a pod wieloma względami równie dobre, a nawet lepsze. Jednocześnie jeżeli chodzi o projekty domów na wąską działkę, to wiele osób boi się, że na stronach oferujących gotowe projekty nie znajdą nic pasującego. Natomiast profesjonalne strony takie jak https://www.e-domy.pl/projekty-domow.html posiadają w swojej ofercie projekty domów na wąska działkę.

Dlaczego wybrać gotowy projekt?

  • Oszczędzasz pieniądze – kupienie gotowego projektu domu na wąską działkę jest zwyczajnie o wiele tańsze niż korzystanie z usług architekta. A jak wiadomo budowa domu wiąże się z dużym wydatkiem, dlatego lepiej nie marnować pieniędzy
  • Znajdujesz inspirację – na takich stronach znajdziesz wiele gotowych projektów domów na wąską działkę, to sprawia, że możesz znaleźć rozwiązania, które Ci się spodobają i możesz zechcieć wykorzystać je w swoim domu
  • Idealne dla osób niezdecydowanych – jeżeli nie wiesz do końca czego chcesz, to przeglądając strony z gotowymi projektami domów na wąską działkę, możesz po prostu znaleźć projekt, który Ci się podoba.
  • Możesz na spokojnie przemyśleć decyzję – to bardzo istotne w przypadku podejmowania takich decyzji jak wybranie projektu domu, który zrealizujesz. Dlatego lepiej, gdy nie pośpieszają Ciebie tutaj czynniki zewnętrzne, jak np. architekt. Korzystając ze stron oferujących projekty domów na wąską działkę możesz wybierać projekt dla siebie w takim tempie jakim chcesz. Może Ci to zająć jeden dzień, albo jeden miesiąc – wszystko zależy od tego jak szybko Ty będziesz podejmował decyzje. W obu przypadkach nikt nie będzie Ciebie pośpieszał ani miał do Ciebie pretensji.

Wybór gotowego projektu domu na wąską działkę, jest według mnie o wiele lepszy rozwiązaniem niż korzystanie z usług architekta. W ten sposób Ty oszczędzasz czas i pieniądze. A co więcej jest to twoja indywidualna decyzja, na którą nie wpływają sugestie architekta.

Domy na wąską działkę nie są gorsze od innych!

W naszym życiu często mamy do czynienia z różnymi mitami. Ja osobiście czasem odnoszę wrażenie, że projekty domów na wąską działkę są traktowane jako „gorsze”, takie które mają mniejszą wartość niż projekty tak zwanych „normalnych” domów.

Jednak wystarczy, że zobaczysz asortyment firmy, która posiada w swojej ofercie projekty domów na wąską działkę. Zauważysz wtedy, że te projekty są równie dobre jak inne. Pod każdym względem.

Domy na wąską działkę to po prostu rodzaj projektów

Tak samo jak domy nowoczesne, albo domy tradycyjne. Pełnią tę samą funkcję i równie ładnie wyglądają. Czasem mam wrażenie, że nawet ładniej niż jak to przekornie mówią niektóre osoby „normalne” domy.

Osobiście dla Ciebie mam radę – jeżeli masz wąską działkę to ciesz się z tego i doceń to. Wiele osób na etapie wybierania projektu muszą myśleć jeszcze o zakupie domu. A Ty po prostu musisz wybrać projekt domu na wąską działkę. Ta sytuacja niesie też ze sobą pewne korzyści:

  • Mniejsza liczba dostępnych projektów – dla wielu osób to wada. Jednak ja doskonale wiem, że zbyt duży wybór to często bardziej wada niż zaleta. Dlatego doceń to, że projektów domów na wąską działkę jest mniej, bo dzięki temu łatwiej podjąć Ci decyzję
  • Projekty domów na wąską działkę wyglądają równie dobrze jak inne projekty – pamięta jo tym, a jeżeli nie wierzysz to sprawdź stronę z gotowymi projektami domów.

Dla mnie osobiście największą wadą projektu domu na wąską działkę jest to, że nie mogę swobodnie operować tym jak umieszczę ten projekt na swoim podwórku. Jestem pod tym względem ograniczony.

Jednocześnie nie jest to wada, która by przekreślała sens realizacji projektu. W większości przypadków najzwyczajniej w świecie przyzwyczaimy się do tego jak ułożony jest nasz dom. Być może będzie to nam przeszkadzało przez pierwszy tydzień, jednak szybko o tym zapomnimy. A po latach z reguły ta początkowa wada zamieni się w zaletę. Tak już funkcjonujemy jako ludzie. Wracając do tematu – ja najbardziej cenię projekty domów na wąską działkę właśnie za to, że spośród nich łatwiej jest wybrać jeden projekt.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *